logo
0(232) 388 8880

Yedigün Koleji fark yaratıyor!

Geçen yıl eğitim-öğretim hayatına başlayan Yedigün Koleji; eğitim sistemi, uzman kadrosu, maksimum 14 kişilik sınıfları, öğrencilerin kurduğu kooperatifi ve çiftliğiyle fark yaratıyor.

“Türkiye’de ilk ve tek eğitim sistemi” sloganıyla geçen yıl eğitim-öğretim hayatına başlayan ‘Yedigün Koleji’, fark yaratan eğitimiyle adından söz ettiriyor. Nitelikli, özgüveni yerinde, geleceğe umutla bakabilen, her şeyden önce kendi ayakları üzerinde durabilen bireyler yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zeki Çağın, “Velilerimize önce nasıl öğrenciler yetiştirdiğimizi anlatıyoruz. Velilerimizin okulun kurum kültürüne uygun olmasını önemsiyoruz. Çünkü okul, aile, öğrenci eğitimde başarının üç sac ayağıdır. Aralarında ne kadar ahenk varsa, o kadar başarıyı yakalamak kolay olur” dedi.

14 KİŞİLİK SINIFLAR
Sınıfların maksimum 14 kişilik olduğuna dikkat çeken Çağın, şöyle konuştu: “Çağdaş, demokratik, üretimde etkili, Atatürkçü, evrensel kültüre sahip bireyler yetiştirmek temel ilkelerimiz. Biz, aydınlık bireyler yetiştirmek için yola çıktık. Almanca ve İngilizce eğitimleri de veriyoruz. Zenginlik olsun diye değil, gerçekten iki yabancı dili de aynı ciddiyette anlatıp öğretiyoruz. Uygulamaya büyük önem veriyoruz. Örneğin; fen bilgisi dersinde neredeyse her gün bir deney, beden eğitimi dersinde ise pilates, zumba, oryantiring gibi çeşitli spor ile dans etkinlikleri yapılıyor.

KANTİNİ ÖĞRENCİLERİN KOOPERATİFİ İŞLETİYOR
Okulumuzun en dikkat çeken yanı, kantini öğrencilerin kurduğu kooperatifin işletmesi ve okula ait bir çiftliğin olması” diyen Zeki Çağın, “Kooperatifin muhasebesini öğrenciler tutuyor, orada satılan kek, kurabiye vb ürünleri kendileri yapıyorlar” diye konuştu.

ÇİFTLİK DE VAR
Çağın, şöyle devam etti: Çiftlikte ise fidan dikmeyi, bahçe sulamayı ve hayvanlara bakmayı öğreniyorlar. Bu, özellikle İzmir gibi beton bir şehirde yaşayan çocuklar için bulunması zor bir fırsat. Öte yandan, Halıcılık, heykel atölyesi, bilgisayar kodlama, felsefe kulubü, münazara topluluğu, kitap okuma saatleri ve tiyatro kulubümüzle de fark yaratıyoruz.